اخبار

EIA: تقاضای نفت در ۲۰۲۳، کم فروغ تر از ۲۰۲۲

EIA: تقاضای نفت در 2023، کم فروغ تر از 2022

اداره اطلاعات انرژی امریکا (EIA)، پیش بینی رشد تقاضای جهانی نفت در سال آینده را کاهش داده است، پرزیدنت بایدن نیز از شرکت های نفتی به دلیل عدم توسعۀ عرضه انتقاد کرد و اوپک پلاس هم در ماه گذشته هدف تولید نفت را به میزان ۲ میلیون بشکه در روز کم کرد.

EIA پیش بینیِ رشد تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۳ را ۳۲۰ هزار بشکه در روز کاهش داد و به ۱.۱۶ میلیون بشکه در روز رساند. EIA انتظار دارد ذخایر جهانی نفت پس از رشد ۰.۸ میلیون بشکه در روز در سه ماهه سوم ۲۰۲۲ و رشد ۰.۲ میلیون بشکه در روز در سه ماهه چهارم امسال، در سال ۲۰۲۳ کاهشی در حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز تجربه کند.

دولت بایدن این هفته متعهد شد که دیگر حفاری نفت در ایالات متحده را تایید نکند، در حالی که اوپک پلاس به کاهش ۲ میلیون بشکه ای اهداف تولید خود اقدام کرده است. چشم انداز کوتاه مدت انرژی که توسط EIA در نوامبر منتشر شد، تولید نفت خام ایالات متحده را به طور متوسط ​​۱۱.۸۳ میلیون بشکه در روز در سال جاری و ۱۲.۳۱ میلیون بشکه در روز در سال آینده می بیند. EIA همچنین شاهد کاهش تولید نفت خام اوپک در ماه های نوامبر و دسامبر است. برای سال ۲۰۲۳، EIA تولید کامل اوپک در سال ۲۰۲۳ را به طور متوسط ​​۲۸.۹ میلیون بشکه در روز می بیند که ۳۰۰ هزار بشکه نسبت به سال جاری افزایش یافته است.

پیش‌بینی‌های این شرکت برای قیمت هر بشکه برنت برای سال آینده به طور متوسط ​​۹۵.۳۳ دلار، و از میانگینِ ۱۰۲.۱۳ دلار در ۲۰۲۲ کمتر است که به دلیل “رشد تولید نفت اوپک و غیراوپک – به ویژه تولید امریکا” است. همچنین EIA شاهد افزایش قیمت برنت در نیمه دوم سال آینده است.

منبع : oilprice

دیدگاهتان را بنویسید