اخبار

کاهش سطح انتظارات روسیه از تولید نفت خود در ۲۰۲۳

بر اساس پیش‌نویس بودجه‌ای که روز جمعه توسط رویترز مشاهده شد، وزارت دارایی روسیه پیش‌بینی تولید نفت مشمول مالیات برای سال آینده را کاهش داده است.

پیش‌نویس بودجه، سه سال آینده را پوشش داده و کاهش تولید و پالایش نفت خام را به دلیل تحریم‌های غرب پیش‌بینی کرده است.

وزارت دارایی تولید نفت و میعانات گازی روسیه را در سال آینده ۴۹۰ میلیون تن یا ۹.۸۴ میلیون بشکه در روز می داند. بودجه نشان داد که این کاهش ۷ تا ۸ درصدی از ۱۰.۵۴ میلیون بشکه در روز است که این وزارتخانه در سال جاری ۱۰.۶۴ میلیون بشکه در روز پیش بینی کرده بود.

دورنمای تولید نفت این کشور برای سال ۲۰۲۲ به ۵۱۵ میلیون تن کاهش یافته است. پس از کاهش به ۴۹۰ میلیون تن در سال آینده، وزارت دارایی انتظار دارد تولید نفت به ۵۰۰ میلیون تن برای سال های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ افزایش یابد.

پیشبینی حجم پالایش و صادرات نفت که مشمول مالیات هستند، از ۱۰.۱۵ میلیون بشکه در روز که قبلاً انتظار می رفت، به ۸.۲۰ میلیون بشکه در روز در سال آینده کاهش یافته است.

حجم مورد انتظار پالایش نفت نزدیک به ۲۰ درصد کاهش یافته و به ۲۳۰ میلیون تن رسید، در حالی که صادرات نفت مشمول عوارض صادراتی با ۱۹.۴ درصد کاهش به ۱۷۸.۲ میلیون تن رسیده است.

وزارت دارایی به رویترز گفت: «پیش‌بینی وزارت اقتصاد مبتنی بر افزایش کلی صادرات نفت است، از جمله افزایش صادرات واجد شرایط برای معافیت‌های مالیاتی، که مربوط به افزایش انتظاری تولید در میادینی است که معافیت عوارض صادراتی دارند.»

امتناع برخی کشورها از همکاری با روسیه در بازارهای نفت و اجبار به تخفیف صادرات این کشور باعث شد تا در پیش بینی تولید نفت تجدید نظر شود.

انتشار این داده ها در حالیست که مقامات آمریکایی و غربی برنامه خود را برای محدود کردن قیمت نفت روسیه بررسی کردند. اگر چه روسیه نیز تهدید کرده است که تحویل نفت به هر خریداری را که درگیر اعمال سقف قیمت باشد، متوقف خواهد کرد.

منبع : oilprice

دیدگاهتان را بنویسید