اخبار

درآمدهای نفتی روسیه بالاترین حد در سه سال اخیر

بریتانیا نیز خدمات حمل و نقل نفت روسیه بالاتر از سقف قیمت را ممنوع کرد

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) روز جمعه اعلام کرد صادرات نفت خام و محصولات پالایشی روسیه در ماه مارس به بالاترین سطح از آوریل ۲۰۲۰ افزایش یافت و یک میلیارد دلار بیشتر به درآمدهای نفتی پوتین در ماه گذشته نسبت به فوریه اضافه شد.

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش خود اعلام کرد که صادرات نفت و محصولات روسیه در ماه مارس با ۶۰۰ هزار بشکه در روز افزایش، به ۸.۱ میلیون بشکه در روز رسید که بالاترین میزان صادرات نفت این کشور در سه سال اخیر است.

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد صادرات سوخت روسیه نیز با جهش ۴۵۰ هزار بشکه در روز به ۳.۱ میلیون بشکه در روز رسید.

تخمین زده می شود که درآمدهای صادراتی نفت با یک میلیارد دلار از سطح فوریه به ۱۲.۷ میلیارد دلار در ماه مارس افزایش یافته باشد. با این حال، به دلیل کاهش قیمت‌های بین‌المللی و تخفیف‌های گسترده‌ای که نفت روسیه نسبت به معیارهای بین‌المللی معامله میشود، درآمدها همچنان ۴۳ درصد کمتر از یک سال گذشته بود.

روسیه اعلام کرده است که تولید نفت خود را تا پایان سال ۵۰۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد. هفته گذشته روسیه مدعی شد تولید خود را در ماه مارس ۷۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داده است.

شرکت‌های ردیابی نفت‌کش‌ها و تحلیلگران گفته‌اند که به نظر می‌رسد روسیه توانسته است مقدار زیادی از صادرات نفت خام و سوخت خود را از اتحادیه اروپا بسمت آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین گسیل کند. بخش عمده نفت خام روسیه اکنون به چین و هند می رود، در حالی که آفریقا و آمریکای لاتین به مراکز اصلی صادرات بنزین و گازوئیل روسیه تبدیل شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید