اخبار

تمدید قراردادهای بلندمدت LNG روسیه

اخبار

رویترز  چهارشنبه هفته گذشته به نقل از تحلیلگران گزارش داد که پروژه ال.ان.جی ساخالین-۲ ممکن است در سال ۲۰۲۳ شاهد دو برابر شدن درآمد آن در مقایسه با قبل از حمله روسیه به اوکراین باشد؛ چرا که قیمت LNG اکنون بالاتر است و بسیاری از خریداران بلندمدت آسیایی معاملات خود را تمدید کرده اند.

اکثر خریداران بلندمدت ال‌ان‌جی پروژه ساخالین-۲، از جمله از ژاپن و کره جنوبی، به خرید گاز از این سرمایه‌گذاری ادامه داده‌اند، حتی با وجود اینکه شرکت‌های بزرگ غربی پس از تهاجم روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، فعالیت خود را در روسیه به طور انبوه ترک کردند. شل هم اعلام کرده بود این پروژه را ترک خواهد کرد.

 با این حال، شرکت‌های برق در ژاپن و کره جنوبی به خرید LNG از ساخالین به دلیل تأمین امنیت انرژی ادامه دادند و بسیاری از آنها قراردادهای بلندمدت خود را تمدید کردند.

بر اساس برآوردهای رویترز و آخرین داده های موجود، در سال ۲۰۲۲، پروژه ساخالین-۲ درآمدی بالغ بر ۵.۷ میلیارد دلار داشت. امسال، به دلیل افزایش قیمت LNG و ادامه تقاضا از سوی خریداران آسیایی، درآمدها می تواند دو برابر شود.

در آگوست سال گذشته، شرکت توکیو گاز، بزرگترین تامین کننده گاز شهری در ژاپن، قرارداد بلندمدت LNG را با اپراتور جدید روسی ساخالین-۲ امضا کرد تا حجم عرضهٔ پروژه حفظ شود.

منبع : oilprice

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *