اخبار

تقاضای گاز اروپا؛ کمتر از حد تصور

اخبار

بر اساس داده‌های جدید یورواستات، اتحادیه اروپا موفق شد در زمستان امسال به هدف خود برای کاهش تقاضای گاز دست یابد.
داده های یورواستات نشان می دهد که تقاضای زمستانی اتحادیه اروپا در مقایسه با میانگین پنج ساله ۱۹ درصد کاهش یافته و از هدف ۱۵ درصدی که برای خود در زمستان تعیین کرده بود، پا را فراتر گذاشته است.
بیشترین کاهش در فنلاند بود که استفاده از آن را نزدیک به ۶۰ درصد کاهش داد. لیتوانی با کاهش نزدیک به ۵۰ درصدی دومین کاهش بزرگ را تجربه کرد و سوئد در رتبه سوم قرار گرفت. همچنین داده ها نشان میدهد که اسپانیا شاهد یکی از کاهش های ضعیف در مصرف گاز بوده است.
اگرچه، یورواستات بین کاهش تقاضا به دلیل زمستان معتدل و قیمت های بالا تفاوتی قائل نشد.
ژانویه معمولاً ماهی با تقاضای گاز بالاست که بدلیل هوای سرد ایجاد می شود. با این حال، اتحادیه اروپا در ژانویه ۱۵۳۴ پتاژول مصرف انرژی داشت که کاهش جزئی نسبت به دسامبر دارد.

مطالعه بیشتر: نفتا چیست؟

به گفته تحلیلگران، دولت ها مدتی را در حالت آماده باش سپری کرده و به مردم هشدار دادند که ممکن است در زمستان امسال شاهد خاموشی باشند. سازمان‌های دولتی و شرکت‌های برق در اتحادیه اروپا حتی زمان قابل‌توجهی را صرف آموزش مردم در مورد چگونگی کاهش مصرف کردند؛ مانند دوش گرفتن کوتاه‌تر، پوشیدن ژاکت و پایین آوردن دمای ترموستات.
اما به نظر می‌رسید که دولت‌ها تا حدی به خاطر خوش شانسی از یک زمستان معتدل، از انجام چنین سناریوهایی جلوگیری کرده‌اند.
اکنون، اروپا به پایان زمستان نزدیک می‌شود که ذخیره‌سازی گاز بسیار بیشتر از آن چیزیست که تحلیلگران تصور میکردند. با این حال، به اروپایی ها گفته می شود که باید حداقل تا زمستان آینده به حفظ گاز ادامه دهند.

منبع : oilprice

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *