اخبار

اعتصابات پی در پی گریبانگیر صنعت نفت بریتانیا

اخبار

پس از آنکه اتحادیه کارگری بریتانیا اعلام کرد بیش از هزار کارگر فراساحلی از دوشنبه اعتصاب دو روزه خود را آغاز خواهند کرد، صنعت نفت و گاز بریتانیا در حال آماده شدن برای اعتصاب دیگریست.

۱۳۰۰ کارگر فراساحلی که قرار است از روز دوشنبه به مدت ۴۸ ساعت کار خود را ترک کنند، ممکن است تولید نفت و گاز BP، CNRI، EnQuest، Harbour، Ithaca، Shell، TAQA و TotalEnergies را مختل کنند.

اتحادیه کارگری بریتانیا این اعتصاب را به دلیل مشکلات دستمزد، ترتیب و فراخوان داد.

۱۴۰۰ کارگر خارج از کشور اکنون قرار است علیه این کارفرمایان که از دادن سهم منصفانه آنها خودداری میکنند، دست به اعتصاب بزنند. شارون گراهام، دبیر کل اتحادیه در ماه مارس گفت که این امر باعث ایجاد سونامی ناآرامی صنعتی در بخش فراساحلی می‌شود، با این استدلال که شرکت‌های نفت و گاز در سال گذشته سود زیادی کسب کرده‌اند.

همچنین اتحادیه اعلام کرد اعتصاب دوشنبه دومین اعتصاب از سری اعتصاب های برنامه ریزی شده خواهد بود که از ۲۹ مارس آغاز شد و تا ۷ ژوئن ادامه خواهد داشت.

فرانسه اخیراً نیز در معرض برخی اقدامات اعتصابی قرار گرفته است؛ چرا که اتحادیه های کارگری ماه گذشته کارگران پالایشگاه فرانسوی را بسیج کردند. این اعتصابات محصولات پالایش شده از پالایشگاه های Donges و La Mede را مسدود کرد و تولید پالایشگاه های نرماندی و فیزین را نیز کاهش داد.

منبع : oilprice

دیدگاهتان را بنویسید