اخبار

اعتراضات در فرانسه؛ تعطیلی مکرر پالایشگاه‌ها

اخبار

به گفته اتحادیه کارگری CGT، تداوم اعتصابات و اعتراضات فعلی در بندر لو هاور فرانسه، باعث توقف تحویل نفت خام به پالایشگاه پورت ژروم متعلق به اکسون موبیل شده است.

به گزارش آرگوس، CGT گفت: پالایشگاه پورت ژروم اکسون -با ظرفیت ۲۳۶ هزار بشکه در روز در شمال فرانسه- و کارخانه پتروشیمی Gravenchon جمعه فعالیت خود را متوقف کردند.

پالایشگاه گونفرویل توتال انرژی نیز در اوایل هفته گذشته تعطیل شد؛ پالایشگاهی با تولید ۲۴۷ هزار بشکه در روز. چهار کارگر این پالایشگاه پنجشنبه شب توسط پلیس مامور شدند تا ذخایر سوخت جت را که برای فرودگاه های پاریس در نظر گرفته شده بود، آزاد کنند.

پالایشگاه های دیگری در فرانسه که تعطیل شده اند عبارتند از: پالایشگاه دونژه ۲۱۹ هزار بشکه در روز توتال، و نیز پالایشگاه پتروئینئوس ۲۰۷ هزار بشکه در روز.

در حالی که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه اصلاحات بحث برانگیز بازنشستگی را بدون رأی گیری در پارلمان تحت بند ۴۹:۳ پارلمان انجام داد، از اینسو اعتصابات پالایشگاه ها را تعطیل کرد. قرار است این اصلاحات، سن بازنشستگی در فرانسه را دو سال افزایش داده و به ۶۴ سال برساند.

این اعتصابات باعث اختلال در تامین برق، عملیات پالایش و تحویل سوخت برای نزدیک به دو هفته شده است. جدای از عملیات پالایش، اعتصابات، واردات LNG به فرانسه را با تعطیلی پایانه های واردات LNG مختل کرده است.

فرانسه دارای چهار پایانه دریافت LNG به نام‌های Dunkirk، Montoir، Fos Cavaou و Fos Tonkin است. حداقل هفت محموله LNG که عازم فرانسه بودند از زمان آغاز اعتصابات تغییر مسیر داده و اکنون به سمت بنادر جایگزین در هلند، بریتانیا و اسپانیا رفته اند.

منبع : oilprice

دیدگاهتان را بنویسید