تاریخچه پترو پالایش نیک یزد
تاریخچه شرکت

پتروپالایش نیک یزد

شرکت پتروپالایش نیک یزد(سهامی خاص) در سال ۱۳۹۱ طی جواز شماره ۴۹۷۵۵ مورخ ۱۳۹۱/۹/۹ از سازمان صمت و با هدف جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده در صنعت نفت کشور، از طریق تبدیل میعانات گازی به فرآورده‌های با کیفیت مورد نیاز بازار و صادرات آن به کشورهای حوزه خلیج فارس ،CIS و همسایه تأسیس شد.

پالایشگاه پترو پالایش نیک یزد در یکی از بهترین موقعیت‌های مکانی استراتژیک کشور ایران و در منطقه ویژه اقتصادی یزد(در مجاورت اداره کل گمرکات، جاده اصلی شمال به جنوب کشور و خطوط راه آهن سراسری) در زمینی به مساحت ۴۲ هزار متر مربع، با استفاده از امکانات و فناوری‌های پیشرفته و کادری متشکل از متخصصین خبره احداث گردیده و با گستره فعالیت تولید با بیش از ۱۲ نوع خوراک و دامنه کاری بیش از ۴۵ فرآورده نهایی مشغول به فعالیت می‌باشد.

6
7
9
10

ما در پتروپالایش نیک یزد همیشه مشتاق یافتن راه‌های جدید برای تقویت عملکرد خود و ایجاد همکاری‌های مفیدتر برای مشتریان، کارمندان و ذی نفعان خود هستیم. از جمله اقدامات ما برای بهینه‌سازی و تقویت یکپارچگی عملیات، استقرار سیستم‌های جامع مدیریتی HSE ، IMS و QMS بود که موجب فرآیند تولید ایمن‌تر و کارآمدتر شده و در نهایت محصولات طبق استانداردها و با کیفیت بالاتر تولید شوند.

با تلاش نیروی انسانی متعهد و استقرار و استمرار سیستم‌های مدیریتی و رعایت دقیق استانداردهای کیفی ملی و بین‌المللی در تولید محصولات، شرکت پتروپالایش نیک یزد مفتخر به دریافت عنوان واحد نمونه صنعتی در سال ۱۳۹۷ و صادرکننده نمونه در سال ۱۳۹۸ گردید.

همچنین با توجه به سابقه فعالیت و رعایت استانداردهای ملی و بین‌المللی در تولید محصولات، این شرکت در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۳ موفق به پذیرش در رینگ بین‌الملل، توسط کمیته عرضه در بورس انرژی ایران شد. از این تاریخ محصولات شرکت اعم از هیدروکربن‌های سبک و سنگین در “رینگ بین‌الملل” تابلوی “سایر حامل‌های انرژی” “بازار فیزیکی” بورس انرژی عرضه و مورد معامله استاندارد قرار می‌گیرند.

ما به عنوان پیشرو در زمینه تولید فرآورده‌های نفتی معتقدیم: زیرساخت و نیروی محرکه اصلی توسعه و پیشرفت صنایع، آموزش و پرورش نیروی انسانی توانمند است، از اینرو به نوبه خود در گروه نیک بسپار یزد سعی کردیم با احداث مدارس نیک اندیشان ۱ و ۲ در یزد، دسترسی به آموزش را برای فرزندان سرزمین‌مان فراهم کنیم تا بستر شکوفایی استعدادها و قابلیت‌های آن ها ایجاد شود و بتوانند زندگی خود را ساخته و صنایع را در کشور عزیزمان توسعه دهند.

مدیران شرکت پتروپالایش نیک یزد معتقد به توسعه پایدار و همه جانبه هستند و حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آن را یک وظیفه عمومی می‌دانند. در این خصوص آن‌ها همیشه تلاش نموده‌اند تا با ارائه راه‌حل‌هایی ارزش پایدار ایجاد نمایند. به گفته آنان: “ما باید باهم و برای همه ارزش پایدار ایجاد کنیم” به این معنی که اگر ما محصولات و سوخت بدون آلودگی را تولید کنیم، سود بیشتری برای جامعه داشته و در آینده محیط زیست پاک‌تری خواهیم داشت.

در این راستا با توجه به میزان بالای مرکاپتان موجود در میعانات گازی پارس جنوبی و ایجاد مشکلات زیست محیطی بموجب آن، این شرکت اقدام به تحقیق و توسعه بروی فرآیندهای مرکاپتان زدایی نمود که در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ موفق به کسب حق اختراع فرآیندی جدید و کاملا سازگار با محیط زیست تحت عنوان “فرآیند مرکاپتان زدایی میعانات گازی به صورت ناپیوسته” گردید. این واحد در محدوده منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و با ظرفیت مرکاپتان زدایی ۵ هزار بشکه میعانات گازی در روز احداث شد.

این امر تنها اقدام شرکت پتروپالایش نیک یزد برای تولید محصول با کیفیت و صیانت از محیط زیست نخواهد بود و همواره تلاش خواهد کرد تا به ارائه راه‌حل‌هایی بپردازد که ارزش پایدار ایجاد نماید.

اهداف

تقویت موقعیت پیشرو خود در زمینه تولید فرآورده‌های نفتی و توسعه همکاری‌های بین‌المللی از طریق تنوع بخشیدن به محصولات و ارائه خدمات برتر

ارزش‌های سازمانی

ارزش آفرینی برای ذینفعان و جامعه، صداقت، دقت، سخت‌کوشی، وفاداری و تعهد، مسئولیت‌پذیری

چشم انداز

توسعه پایدار و تبدیل شدن به یک شرکت رهبر در زمینه تولید محصولات پاک

شعار سازمانی

انرژی پاک، آینده‌ی پاک

۱۰۰
نیروی انسانی
۱۳۹۱
سال تاسیس
۷
کسب و کارهای ما
۳
دفاتر